W Centrum Medycznym "Medyk" od jutra (piątek) będą wykonywane testy na obecność koronawirusa, których wynik będzie gotowy już po 6 minutach. Do badania będzie pobierany wymaz z górnej części gardła. Tego typu testy to w Polsce nowość - informuje Monika Wojtaś z działu promocji Medyka. Placówka wprowadza także nową technologię, dzięki której w ciągu pół godziny będzie można przebadać 72 osoby na obecność koronawirusa. Taka metoda badania sprawdzi się podczas wydarzeń skupiających dużą liczbę osób, takich jak konferencje, kongresy czy wesela - dodała Monika Wojtaś .

W Medyku nadal są wykonywane testy na przeciwciała. Centrum Medyczne ma również umowę z sanepidem oraz Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu wykonuje bezpłatne testy genetyczne RT PCR dla osób przebywających na kwarantannie, udających się na leczenie uzdrowiskowe do sanatorium lub dla studentów kierunków medycznych.

Pacjenci chcący się przebadać mogą również skorzystać z punktu pobrań drive-thru mieszczącego się przy przychodni przy al. Rejtana 53 w Rzeszowie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Zocha 31 Lip, 2020

    Nie ma gorszej przychodni w Rzeszowie niż Medyk i obarczonej wiekszą ilością błędnych badań. Przerobiłam na własnej skórze jak i wiele kobiet które swego czasu dostały błędny wynik mammografii. Więc ostrożnie podchodziłabym do tych "rewelacyjnych" testów bo gdyby to było tak proste i skuteczne to już wszyscy bylibyśmy przebadani.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj