Mamy rekordową  liczbę  nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Covid-19 potwierdzono u 62 kolejnych osób. 

Na Podkarpaciu najwięcej potwierdzonych przypadków jest w powiecie jarosławskim, gdzie dziś przybyło 33 chorych na Covid19. Łącznie zaś odnotowano 358 osób z pozytywnym wynikiem. 

Zdecydowaną większość - 355 przypadków stanowią osoby powiązane  z ogniskiem w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, ogniskiem w Szpitalu Psychiatrycznym, ogniskiem rodzinnym w jednej z miejscowości powiatu oraz z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu. Tam zakażenie koronawirusem potwierdzono u 159 osób,  w tym  u 137  pracowników -12 z nich pochodzi z powiatu przeworskiego, oraz u 22 osób z kontaktu.

W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiały 72 osoby, a zmarło 14.

Powiększyło się ognisko COVID 19 w Mielcu. W ubiegłym tygodniu wynik dodatni stwierdzono u 4 mieszkańców powiatu mieleckiego w tym 3 członków Komisji Wyborczej z 28 czerwca i jednej osoby z środowiska rodzinnego.  Wczoraj potwierdzono kolejnych 7 zakażeń u osób  z kontaktu. 

Jedna osoba zachorowała w Ostrowie w pow. przemyskim W ognisku związanym w tamtejszą parafią rzymskokatolicką wynik dodatni potwierdzono u 14 osób w tym jednej duchownej.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj