Jarosław. Przemyśl, Ostrów i Huwniki to podkarpackie miejsca z największą liczbą zakażeń na koronowirusa - informuje Dorota Gibała z Sanepidu. 

W powiecie jarosławskim  do dziś  odnotowano w sumie  325 osób z pozytywnym wynikiem. To przede wszystkim osoby powiązane z ogniskami w Centrum Opieki Medycznej, w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej , Zakładach Mięsnych oraz ogniskiem rodzinnym w jednej z miejscowości.
W Zakładach Mięsnych w Jarosławiu COVID 19 potwierdzono w sumie u 120 osób - 100 pracowników oraz 20 osób z kontaktu. Dlatego na terenie  Zakładów uruchomiono punkt pobrań "drive-thru”, w którym przebadanych zostało   207 pracowników.

W  Przemyślu ognisko powstało w  sklepie LIDL –  9 pozytywnych wyników wykryto u pracowników oraz 4 osób z kontaktu . Ustalono, że źródłem zakażenia był kontakt  z osobą z ogniska w Jarosławiu.

W  parafii rzymskokatolickiej w Ostrowie wirus potwierdzono u osoby duchownej i 13 osób z kontaktu natomiast w Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach potwierdzono 2 dodatnie wyniki wśród pracowników oraz 1 u osoby z kontaktu . Kwarantanną objęto personel medyczny, administracyjny, pomocnicy oraz z kontaktu domowego – łącznie 197 osób. W DPS-ie  nie ma przyjęć,   obowiązuje zakaz odwiedzin i wstępu osób postronnych. Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji.

Na Podkarpaciu odnotowano dziś 46 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa. Jak informuje Wojewódzki Inspektor Sanitarny to przede wszystkim mieszkańcy powiatu jarosławskiego w tym 32 mężczyzn i 12 kobiet - 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji..

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj