Premiera filmu dokumentalnego "Mistrz i uczeń"
fot. A.G.

"Mistrz i uczeń" to kolejny film dokumentalny zrealizowany w ramach projektu "Podkarpacka Kronika Filmowa". Autorzy filmu Katarzyna Mazurkiewicz i Mirosław Mazurkiewicz, opowiadają historię młodego skrzypka, który uczestniczy w Międzynarodowym Kursie Muzycznym w Łańcucie.

Młodzi wioliniści podczas intensywnych spotkań z wirtuozami, nie tylko podnoszą swoje umiejętności techniczne, ale przede wszystkim kształtują osobowości i zdolność przekazywania emocji.

Jak podkreślają autorzy filmu, zależało im na przedstawieniu uniwersalnej opowieść, która dotyczy każdego, kto ma pasję i zadaje sobie pytania dotyczące sensu swoich działań. W filmie występują m.in. profesor Paweł Radziński i młody skrzypek Michał Nowak.

Na realizację dokumentu "Mistrz i uczeń" autorzy otrzymali pomoc finansową Podkarpackiej Komisji Filmowej, która od 2016 roku prowadzi program "Podkarpacka Kronika Filmowa". Jego celem jest utrwalenie w postaci filmów dokumentalnych wydarzeń, miejsc i ludzi związanych z Podkarpaciem. Program ma sprzyjać dokumentowaniu historii, teraźniejszości i dziedzictwa kulturowego regionu.

Premiera filmu "Mistrz i uczeń" odbędzie się 14 lipca o godzinie 19:30 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Podczas premiery gośćmi będą twórcy i bohaterowie filmu.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Czytany 411 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj