Pierwszy tak innowacyjny dworzec PKP na Podkarpaciu otwarty
fot. D.Kapała

W Sędziszowie Małopolskim oddano do użytku pierwszy na Podkarpaciu innowacyjny dworzec systemowy PKP. W całym kraju powstanie 40 takich obiektów.

Minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak powiedziała, że dworzec jest wizytówką miasta. Dodała, że to nowoczesna inwestycja, która pokazuje jak rozwijają się poszczególne regiony kraju. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział, że rząd realizuje inwestycje kolejowe zarówno w dużych jak i małych ośrodkach kraju takich jak Sędziszów. Celem jest bezpieczna, punktualna i komfortowa polska kolej stwierdził minister.

Parterowy budynek dworca składa się z dwóch niezależnych części połączonych wiatą. Wewnątrz znajduje się poczekalnia, kasa biletowa i toalety. Obok jest parking samochodowy i stojaki na rowery. Dworzec w Sędziszowie Małopolskim posiada szereg proekologicznych rozwiązań, takich jak panele fotowoltaiczne, odzysk wody deszczowej do spłukiwania toalet, oświetlenie LED i pompa ciepła. Kosztował 5 milionów złotych. Powstał przy wsparciu funduszy unijnych.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj