Nagrody marszałka dla artystów
Fot. podkarpackie.pl

12 nagród indywidualnych i pięć zbiorowych  Artystyczny Znak Podkarpacia przyznał Zarząd Województwa Podkarpackiego ludziom kultury z naszego regionu. Wręczenie nagród odbyło się dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim, przy zachowaniu ścisłych rygorów sanitarnych. 

Artystyczny Znak Podkarpacia otrzymali min. Mieczysław Napieraj aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Andrzej Potocki pisarz, regionalista, historyk, autor wielu publikacji o Podkarpaciu, Magdalena Kątnik-Kowalska, która zajęła się spuścizną po rodzinie słynnych rzeźbiarzy z rodziny Dąbrowskich żyjącej w XIX-tym i pierwszej połowie XX wieku w Żołyni, pisarz Włodzimierz Kłaczyński, autor powieści i dzienników, Marian Irzyk emerytowany nauczyciel, działacz opozycji antykomunistycznej popularyzator wiedzy o historii oraz Kapela Dynowianie.

W trakcie uroczystości, wręczone też zostały nagrody resortowe przyznane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego. Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymał rzeszowski dziennikarz i publicysta Andrzej Piątek, a odznaki honorowe Zasłużony Dla Kultury Polskiej minister Gliński przyznał Henrykowi Chruścielowi, muzykowi ludowemu z Gniewczyny Łańcuckiej i Edwardowi Myłkowi, muzykowi i pedagogowi pracującemu w Trynieckim Centrum Kultury.

Stanisław Kruczek przedstawiciel Zarządu Województwa powiedział do laureatów, że kultura jest ważna dla mieszkańców regionu, ponieważ służy m.in. zachowaniu tradycji.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj