Pierwsze dotacje na usuwanie szkód popowodziowych na Podkarpaciu
fot. podkarpackie.pl

Zarząd województwa Podkarpackiego zdecydował, że przeznaczy 4 mln zł na doraźne usuwanie szkód, które w infrastrukturze drogowej wyrządziła powódź. Uchwała w tej sprawie zostanie podjęta na najbliższym posiedzeniu zarządu. 

Wciąż nie wiadomo jaki dokładny rozmiar strat. Szkody liczą poszczególne samorządy i Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich.  Najbardziej ucierpiały powiaty jasielski, rzeszowski, przemyski i przeworski.

Szkody tylko na infrastrukturze drogowej sięgają już prawie 100 mln zł. Wstrzymany jest ruch na drodze wojewódzkiej 835 w miejscowości Hadle Szklarskie gdzie został całkowicie zniszczony fragment drogi. Uszkodzony został również most.  Poważne uszkodzenia są na drodze wojewódzkiej 877 na odcinku od Dylągówki do Szklar, gdzie osunęła się część jezdni. Na tej samej drodze w Woli Rafałowskiej jest uszkodzony most. 

Z kolei poszkodowane rodziny otrzymają pomoc od państwa w postaci zasiłków w wysokości 6 tysięcy zł. Na razie, na wniosek wojewody, rząd zadysponował na ten cel  5 milionów złotych.

Jeszcze nie wiadomo, ile osób zostało poszkodowanych w wyniku powodzi. Dotychczas ponad 1200 rodzin zyskało prawo do zasiłku pomocowego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 16 Lip, 2020
  3 PBOT czeka na chętnych
  3 PBOT czeka na chętnych
  Rozpoczęła się rekrutacja do podkarpackich terytorialsów. Chętni do służby w 3.  Brygadzie Obrony Terytorialnej mogą zgłaszać się do Wojskowych Komend...
 • 16 Lip, 2020
  Burze, deszcz i grad. Wydano ostrzeżenie dla Podkarpacia
  Burze, deszcz i grad. Wydano ostrzeżenie dla Podkarpacia
  Uwaga na burze z gradem na Podkarpaciu. Ostrzeżenie 1 stopnia obowiązuje od godz. 09:30 do godz. 22:30 i dotyczy wszystkich...
 • 16 Lip, 2020
  Więcej kontroli na przejazdach kolejowych
  Więcej kontroli na przejazdach kolejowych
  Kierowcy wciąż lekceważą zagrożenie na przejazdach kolejowych.  Mimo wypadków śmiertelnych nie stosują się do znaków drogowych, omijają półrogatki, wymijają na ...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj