Arkadiusz Andrejkow "Nieprzeciętnym" w plebiscycie radiowej Czwórki
fot. archiwum

Artysta malarz z Sanoka Arkadiusz Andrejkow zwyciężył w plebiscycie na najbardziej nieprzeciętnego, wyróżniającego się młodego człowieka, który w ciągu minionego roku zrobił coś wyjątkowego. Słuchacze radiowej Czwórki oddali ponad 72 tysiące głosów na dziesięciu finalistów.

35-letni Arkadiusz Andrejkow, to twórca street artu "Cichy Memoriał”, polegającego na malowaniu murali na starych drewnianych budynkach Podkarpacia. Podczas realizacji korzystał ze starych fotografii rodzinnych mieszkańców miejscowości, w których powstawały prace. Obserwatorzy projektu murale na stodołach nazwali "deskalami”.

Poza street- artem Arkadiusz Andrejkow zajmuje się także malarstwem, miał indywidualne wystawy m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Zamościu i Rzeszowie.

Plebiscyt radiowej Czwórki "Nieprzeciętni” ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy, przez co można określać ich mianem wyjątkowych.

W tym roku na plebiscyt nadeszło aż 420 zgłoszeń. Spośród nich Kapituła konkursu wyłoniła dziesięciu finalistów, osób o bardzo różnych zainteresowaniach - od artystycznych, przez medyczne, edukacyjne i społeczne.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj