Wysoki poziom wody - najgroźniejszy San
Fot. Archiwum

Powoli stabilizuje się sytuacja na podkarpackich odcinkach Wisłoka, na którym widać tendencję spadkową wód, oraz Wisłoki, która płynie poniżej stanów ostrzegawczych. Natomiast na Sanie, poniżej Przemyśla, przechodzi fala kulminacyjna i widać wzrosty wód powyżej stanów alarmowych.

Jak poinformował w środę po południu PAP dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie, stany alarmowe są poprzekraczane na sześciu wodowskazach, w tym na czterech na rzece San: w Przemyślu stan alarmowy przekroczony jest o 43 cm, Leżachowie o 53 cm, Radomyślu płynie na równi ze stanem alarmowym, a w Nisku przekracza go o 4 cm.

Ponadto stan alarmowy przekroczony jest też na rzece Wisznia (dopływ Sanu) w Nienowicach o 115 cm oraz na Trzebośnicy w Sarzynie o 7 cm.

Natomiast stany ostrzegawcze przekroczone są na wodowskazach na Wisłoku w Krośnie, Żarnowej i Tryńczy, ale ma tendencję spadkową.

Ustabilizowała się sytuacja na Wisłoce, której wody obecnie, choć są wysokie, to płyną poniżej stanów ostrzegawczych.

Stany ostrzegawcze przekroczone są natomiast na podkarpackim odcinku Wisły, gdzie widać wzrost poziomu wód i spodziewana jest na niej fala kulminacyjna, która – według ostrzeżeń IMGW – dotyczy woj. świętokrzyskiego i lubelskiego.

W dalszym ciągu obowiązują na Podkarpaciu - ogłoszone we wtorek dla części regionu przez wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart - alarmy i pogotowia przeciwpowodziowe.

Alarm powodziowy dla powiatów: bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, brzozowskiego, jarosławskiego, przemyskiego, przeworskiego, leżajskiego, niżańskiego i stalowowolskiego oraz dla miasta Przemyśla i gminy Gorzyce z powiatu tarnobrzeskiego oraz gminy Dynów i miasta Dynowa powiatu rzeszowskiego.

Natomiast pogotowie przeciwpowodziowe zostało wprowadzone dla powiatów lubaczowskiego, krośnieńskiego, jasielskiego, dębickiego, strzyżowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, kolbuszowskiego oraz pozostałych gmin powiatu rzeszowskiego i tarnobrzeskiego oraz samego Tarnobrzega i Krosna.

(PAP)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 07 Sie, 2020
  Koronawirus na Podkarpaciu +35
  Koronawirus na Podkarpaciu +35
  W Szpitalu w Łańcucie zmarła na COVID-19  64 letni mieszkanka powiatu przemyskiego. W najnowszym komunikacie podkarpacki Sanepid podał, że w...
 • 07 Sie, 2020
  Przed nami upalny weekend
  Przed nami upalny weekend
  Zapowiada się upalny weekend na Podkarpaciu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego regionu. Synoptycy prognozują ...
 • 06 Sie, 2020
  Michał Noworól: żniwa na półmetku
  Michał Noworól: żniwa na półmetku
  Żniwa osiągają półmetek, obecnie zebrano  około 40 - 50 procent zbóż i cały rzepak. Jakość zbóż nie jest jednak dobra...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj