W kilkunastu powiatach na Podkarpaciu obowiązuje alarmy przeciwpowodziowe, ogłoszone przez wojewodę w związku z intensywnymi opadami deszczu i spływem wód opadowych na rzece San oraz jej dopływach.

Prognozy pogody nie napawają optymizmem. Wieczorem i w nocy znów ma padać - zwłaszcza w centralnej i północnej części regionu.

Obowiązuje też ostrzeżenie hydrologiczne 3 stopnia wydane przez IMGW. Dotyczy zlewni Wisłoki, Wisłoka, Sanu. Synoptycy ostrzegają, że poziom wody w rzekach może gwałtownie rosnąć przekraczając stany ostrzegawcze i alarmowe.   

Wojewoda ogłosiła alarm przeciwpowodziowy dla powiatów: bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, brzozowskiego, przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego, leżajskiego, niżańskiego, rzeszowskiego i tarnobrzeskiego. Taka sama sytuacja jest w Przemyślu, gminie Gorzyce, gminie Dynów i w samym Dynowie.

 Pogotowie przeciwpowodziowe  obowiązuje w powiatach: lubaczowskim, krośnieńskim, jasielskim,  dębickim, strzyżowskim,     ropczycko – sędziszowskim, rzeszowskim, łańcuckim, mieleckim, kolbuszowskim i tarnobrzeskim oraz w Rzeszowie, Tarnobrzegu i Krośnie. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 16 Lip, 2020
  Liderzy PiS dziękują mieszkańcom za oddanie głosów na Andrzeja Dudę
  Liderzy PiS dziękują mieszkańcom za oddanie głosów na Andrzeja Dudę
  Przewodniczący Podkarpackiej Rady Regionalnej PiS Marek Kuchciński oraz przewodniczący okręgu PiS nr 23 Władysław Ortyl w liście skierowanym w czwartek...
 • 16 Lip, 2020
  LOTem z Rzeszowa do Szczecina
  LOTem z Rzeszowa do Szczecina
  Wieczorem z podrzeszowskiej Jasionki wystartuje pierwszy samolot do Szczecina . O 19.25  zostanie zainaugurowane  letnie  bezpośrednie połączenie na tej trasie. ...
 • 16 Lip, 2020
  3 PBOT czeka na chętnych
  3 PBOT czeka na chętnych
  Rozpoczęła się rekrutacja do podkarpackich terytorialsów. Chętni do służby w 3.  Brygadzie Obrony Terytorialnej mogą zgłaszać się do Wojskowych Komend...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj