Polskie Radio Rzeszów rozpoczęło prace nad nowym słuchowiskiem. Autorem i reżyserem jest Przemysław Tejkowski. W jedną z ról wciela się Adam Woronowicz.

Młoda dziennikarka, Julia Gil, otrzymuje od prezesa rozgłośni radiowej polecenie stworzenia audycji o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Zbliża się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, potrzeba więc specjalnej audycji, która przybliżyłaby jego postać. Julia nie jest ani zbyt religijna, ani szczególnie zainteresowana Kardynałem Wyszyńskim, ale z poleceniami przełożonego się nie dyskutuje.

W zebraniu arcyciekawych materiałów na temat bohatera programu pomoże dziennikarce przypadek. Realizator z którym tworzy audycję zdradza jej, że niegdyś w rozgłośni pracował jego ojciec. Był dziennikarzem i potajemnie zbierał materiały na temat Wyszyńskiego. Czasy i władza nie sprzyjały tworzeniu audycji o wybitnym duchownym. Swoje przemyślenia, rozmowy ze świadkami wydarzeń i wypowiedzi archiwalne pozostawił na taśmach wierząc, że kiedyś ujrzą światło dzienne. Syn powierza Julii bezcenne archiwum, co niezwykle ubogaca jej pracę, której końcówka styka się z początkiem pandemii koronawirusa.

Niewątpliwym atutem słuchowiska jest wykorzystanie w nim autentycznych, archiwalnych wypowiedzi Stefana Wyszyńskiego i Karola Wojtyły.

Jakie będą losy tworzonego przez Julię Gil reportażu? Wszystkiego dowiemy się niebawem na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 11 Sie, 2020
  Konkurs "Odlotowe czytanie"
  Konkurs "Odlotowe czytanie"
  Maria Jamróg, Kierowniczka Filii nr 10 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie była gościem programu "Tu i teraz na...
 • 11 Sie, 2020
  Warto odwiedzić Muzeum Kresów w Lubaczowie
  Warto odwiedzić Muzeum Kresów w Lubaczowie
  Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie był gościem audycji "Tu i teraz na wakacjach". Rozmawialiśmy o wakacyjnej działalności placówki i jej...
 • 10 Sie, 2020
  Wystawa "Jaślanie znani i nieznani"
  Wystawa "Jaślanie znani i nieznani"
  Postacie osób, jakie wpisały się w historię Jasła i regionu przybliża wystawa "Jaślanie znani i nieznani". Ekspozycję można obejrzeć w...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj