Wyjaśnienia sytuacji w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu domaga się poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Mieczysław Kasprzak. Obecnie w szpitalu jest największe na Podkarpaciu ognisko koronawirusa. Pochodzący z Jarosławia parlamentarzysta powiedział, że  tego powodu ludzie zaczynają go unikać.

Podczas konferencji prasowej parlamentarzysta zwrócił się do dyrekcji placówki i samorządowców z pytanie co takiego się stało. Bo w samym szpitalu jest ponad 60 zakażeń i codziennie przybywa po kilkanaście nowych, a kolejni chorzy umierają. 

 Zdaniem lidera ludowców na Podkarpaciu, powinny być podjęte zdecydowane działania, by wirus się nie rozprzestrzeniał, oraz powinny być wyciągnięte konsekwencje wobec  osób, które dopuściły się zaniedbań sanitarno -epidemiologicznych.

Mieczysław Kasprzak powiedział, że gdyby od początku pandemii wprowadzono procedury w służbie zdrowia badania lekarzy i personelu medycznego, nie byłoby takiej skali zachorowań i zgonów. Domagał się tego kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak- Kamysz, który jest lekarzem - przypomniał Poseł Kasprzak.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj