Niepełnosprawni wracają do zajęć w WTZ
Fot Archiwum

W systemie rotacyjnym, ale ruszyły. Większość z 37. Warsztatów Terapii Zajęciowej na Podkarpaciu wznowiło działalność. W tych placówkach osoby z niepełnosprawnością mają zapewnione różnorodne zajęcia, dzięki którym nabywają umiejętności niezbędne w codziennym życiu, a także kompetencje społeczne i zawodowe. 

Jak podkreśla dyrektor podkarpackiego oddziału Polskiego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Maciej Szymański WTZ stosują się do wszelkich zaleceń sanitarnych. W zajęciach bierze udział mniejsza grupa uczestników, zachowywany jest dystans społeczny, stosowane są wszystkie środki ochrony osobistej.

Dyrektor Szymański przypomina, że PFRON w związku z pandemią koronawirusa oferuje wsparcie finansowe zarówno osobom z niepełnosprawnościami jak i samorządom.

M.in uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy, którzy przez co najmniej 5 kolejnych dni stracili możliwość korzystania z opieki w placówce, mogą starać się o rekompensatę finansową wynoszącą 500 złotych przez trzy miesiące. 

Z kolei samorządy mogą uzyskać do 100 tysięcy złotych na pokrycie połowy kosztów wsparcia udzielonego podczas pandemii osobom niepełnosprawnym. Chodzi m.in. o usługi transportowe, zrobienie niezbędnych zakupów czy dostarczenie ciepłych posiłków. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj