Zamieszanie ze ścieżką rowerową do przejścia grancznego
Fot. Archiwum

Wzdłuż przebudowywanej drogi wojewódzkiej 885 Przemyśl - Malhowice wybudowana zostanie ścieżka rowerowa. Ujęta została w pierwotnym planie przebudowy drogi ale kilka tygodni temu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie poinformował o wycofaniu się z tej inwestycji.

Stowarzyszenie Forum Rozwoju Przemyśla było rozczarowane tą decyzją i rozpoczęło lobbing w celu przywrócenia budowy ścieżki.. Działacze  twierdzą, że na ścieżkę czekają  mieszkańcy przygranicznych gmin i turyści. Działania te przyniosły skutek. Wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch zapewnił, że  ścieżka  oddana zostanie do użytku równolegle  z otwarciem przejścia granicznego Malhowice - Niżankowice.

Przebudowa drogi wojewódzkiej 885 oraz budowa przejścia granicznego jest inwestycją prowadzoną etapowo. Obecnie  droga rozszerzana jest aż do 5 pasów przy budowanym przejściu granicznym . Być może jeszcze w tym roku a na pewno w następnym budowane będą wzdłuż niej chodniki w miejscowościach przez które przebiega. Ścieżka rowerowa wybudowana zostanie  poza rowem i nie będzie stykać się z drogą.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj