Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem odpowiadać będzie dwójka nastolatków, która brutalnie zamordowała 38-letniego mężczyznę. Do zbrodni doszło w kwietniu ubiegłego roku w Słonnem koło Dubiecka w trakcie libacji alkoholowej. Wojciech P. został wielokrotnie ugodzony siekierą i porzucony w rowie. 

Do Sądu Okręgowego w Przemyślu wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie. Jak poinformowała prokurator Marta Pętkowska rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Sebastian K. i Dżesika N. zostali oskarżeni również o rozbój, ponieważ zabrali swojej ofierze pieniądze i telefon komórkowy. 

Ponadto Dżesika N. została oskarżona o znieważenie policjanta, który usiłował ją zatrzymać w Boguchwale niespełna miesiąc wcześniej, w celu doprowadzenia do Ośrodka Wychowawczego.   

 18-letni dziś zabójcy przyznali się do winy. Przebywają w tymczasowym areszcie. Obojgu - jako osobom młodocianym - za zabójstwo grozi maksymalnie 25 lat pozbawienia wolności. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 30 Lis, 2020
  Dwukrotne usiłowanie zabójstwa
  Dwukrotne usiłowanie zabójstwa
  Zarzut dwukrotnego usiłowania zabójstwa usłyszał 19-letni Oleksander S. W nocy z czwartku na piątek zranił on dwóch młodych Ukraińców w...
 • 17 Lis, 2020
  Czołgista z zarzutami w areszcie
  Czołgista z zarzutami w areszcie
  Na trzy miesiące do aresztu trafił żołnierz z 1 batalionu czołgów w Żurawicy. Dariusz B. znęcał się nad rodziną i...
 • 16 Lis, 2020
  Ponad 4 promile u sprawcy kolizji
  Ponad 4 promile u sprawcy kolizji
  Kompletnie pijany motorowerzysta spowodował kolizję drogową w Zadąbrowiu w powiecie przemyskim. Jak poinformowała policja, wczoraj wieczorem kierujący Rometem, na zakręcie...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj