Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ul. Kraszewskiego w Jarosławiu ponownie otwarty. Był zamknięty przez dwa dni, ponieważ okazało się, że jeden z pacjentów Centrum Opieki Medycznej ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. SOR został zdezynfekowany i przygotowany do obsługi pacjentów. Nadal jednak zamknięty jest oddział chorób wewnętrznych. Pozostałe oddziały przyjmują tylko pilne przypadki, natomiast do odwołania wstrzymane są przyjęcia planowe - poinformowała dyrekcja jarosławskiego Centrum Opieki Medycznej.

Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował, że na Podkarpaciu potwierdzono 14 nowych przypadków koronawirusa. 12 osób to są mieszkańcy powiatu jarosławskiego - dziewięć kobiet i trzech mężczyzn (3 hospitalizacje i 9 izolacji), 1 mieszkanka Rzeszowa w sile wieku (izolacja) oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu strzyżowskiego (izolacja). Aktualnie hospitalizowanych jest 46 osób, 43 przebywają w izolacji domowej, a 2677 przebywa w kwarantannie.

Do tej pory badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 472 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 343 osoby wyzdrowiały, odnotowano 40 zgonów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj