Zmarł nasz redakcyjny kolega Marcin Kalita
Fot. Archiwum

Dziś rano po krótkiej chorobie zmarł nasz kolega Marcin Kalita. Miał 45 lat.

Marcin był rzeszowskim dziennikarzem, pracował w tym zawodzie od 1991 roku. To autor m.in. wielu wywiadów z gwiazdami filmu, teatru i muzyki - publikował na łamach lokalnej prasy a także np. "Świata Młodych", "Filipinki", "Życia na gorąco", "Pani Domu", "Tele Tygodnia" oraz w gazetach polonijnych. Jeden z jego tekstów, jako przykład wywiadu, znalazł się ostatnio w podręczniku języka polskiego dla klasy 6 szkoły podstawowej. Pracował także w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, a w naszej rozgłośni od 4 lat w dziale Nowe Media zajmował się publikowaniem treści witryny internetowej, oraz fotografią. Prywatnie Marcin był wielkim fanem piosenek Anny Jantar, kolekcjonował też swoje zdjęcia z piosenkarzami i aktorami. 

Oceń ten artykuł
(35 głosów)

Artykuły powiązane

10 komentarzy

 • Karol 04 Cze, 2020

  Ogromnie pozytywny człowiek. Żegnaj...

 • Paweł Balicki 03 Cze, 2020

  Śpieszmy się kochać ludzi... tak szybko odchodzą. Jestem w szoku, mieliśmy się spotkać ale zawsze coś. Do zobaczenia po drugiej stronie. Żegnaj Marcinie!!!

 • Mac Mtvme 03 Cze, 2020

  Jestem w szoku, aż nie wiem co powiedzieć... Rozmawiałem z Marcinem przez telefon równy tydzień temu, był bardzo słaby... Marcinie! To był zaszczyt dla mnie poznać Ciebie! Dziękuję za wszystkie rozmowy, za wspólny spacer po Warszawie, za wszystko! Bądź szczęśliwy wśród Gwiazd i spoczywaj w pokoju. Nie mówię żegnaj, do zobaczenia kiedyś! ????

 • Jan Niemaszek 03 Cze, 2020

  Czaść Malutki (*),,,

 • Dorota Latos 03 Cze, 2020

  Żegnaj Marcinie o aksamitnym głosie...

 • Waldemar Kuzian 03 Cze, 2020

  Żegnaj kolego. Do zobaczenia po tamtej stronie.[*]

 • Dariusz Pawłowski 03 Cze, 2020

  Wielka strata - człowiek BARDZO pozytywny z wielką wiedzą muzyczną i kulturą osobistą tak niespotykaną w dzisiejszych czasach - przykro mi że się już nie spotkamy - zawsze było mi miło pogadać z Nim na tematy około muzyczne - R.I.P

 • JOANNA KISAŁA 03 Cze, 2020

  Bardzo przykra wiadomość. Będzie nam brakowało Marcina w mediach i życiu prywatnym (*)

 • Marcin Mirosław 03 Cze, 2020

  Żegnaj Marcinie Mirosławie. Nie wierzę, że Cię już nie ma.

 • Hubert Centkowski 03 Cze, 2020

  To bardzo smutna wiadomość. Marcin był niezwykle pozytywnym człowiekiem. W czasie, w którym nagrywałem swoją pierwszą płytę bardzo mnie wspierał. Marcin miał ogromną wiedzę muzyczną. Będzie nam wszystkim bardzo go brakowało.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj