W pożarze stracił część gospodarstwa i kolekcję unikatowych motocykli. Trwa zbiórka
fot. zrzutka.pl

Na portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka, której celem jest odbudowanie kolekcji starych motocykli Erwina Gorczycy, mieszkającego w Odrzykoniu koło Krosna bieszczadzkiego ratownika GOPR, znanego nie tylko w regionie motocyklisty.

Minionej nocy w spłonęła część gospodarstwa rodziny Erwina Gorczycy - Dom na Piekle. 3 osoby zostały niegroźnie poszkodowane. Z pożarem, który wybuchł prawdopodobnie w garażu, walczyło ponad 50 strażaków - niestety kolekcja motocykli uległa zniszczeniu. O pomoc apeluje m.in bieszczadzka grupa GOPR. 

Zbiórkę pieniędzy zainicjowała córka kolekcjonera Zuzia Górska - która jest influencerką i produkuje unikatowe torebki a także wynajmuje turystom jeden z obiektów gospodarstwa.

Jak napisała, apelując o pomoc dla swojego ojca "Przez całe życie spędzał dni i noce w różnych garażach, budując to co właśnie stracił. Miało to być zabezpieczeniem na starość, a tato ma już ponad 60 lat i teraz właśnie, kiedy miał nareszcie odetchnąć, pożar mu to zabrał." 

Do zbiórki w ciągu dzisiejszego dnia dołączyło się już (stan na godz 18) ponad 300 osób, które wpłaciły łącznie prawie 30 tys zł plan zakłada zebranie 400 tys.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj