Grzegorz Braun chce karać za instrukcje dla księży
Fot. Archiwum

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun domaga się ustąpienia ze stanowisk powiatowych inspektorów sanitarnych. Sprawa dotyczy listu wysłanego przez inspektoraty na Podkarpaciu do proboszczów kilkunastu parafii w których znalazły się między innymi sugestie udzielania komunii świętej. Polityk poinformował, że zostały wszczęte postępowania administracyjne w stosunku do co najmniej 6 proboszczów za przekroczenie limitu liczby wiernych znajdujących się w świątyniach.

Lider Konfederacji na Podkarpaciu podkreślił, że upomina się o zachowanie swobody kultu religijnego, co jest - jak powiedział - podstawą wolności osobistej człowieka. Zaapelował do władz o zniesieniu limitu osób uczestniczących w wydarzeniach religijnych, takie jak procesje Bożego Ciała.

Poseł Grzegorz Braun powiedział, że wszystkie ugrupowania tworzące Konfederację popierają kandydata na urząd prezydenta Krzysztofa Bosaka. Jego wizyta na Podkarpaciu planowana jest na 12 czerwca.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 02 Cze, 2020

    Ten pan koniecznie chce zaistnieć i zamieszać w głowach Polaków i katolików wkraczając w sprawy Kościoła i wierzących. Kościół to ludzie- jego członkowie ze swoimi pasterzami i sobie poradzi bez doradców niewiadomego pochodzenia i reprezentacji. Politycy niech zajmują się sprawami Polski pomagając a nie negując, krytykując i wszystko jak leci.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj