Teleopieka dla seniorów w Krośnie
Fot. Archiwum

W Krośnie rozpoczął się nabór do programu Teleopieka dla niesamodzielnych osób po 60 roku życia. Ta nowa forma wsparcia opiekuńczego realizowana jest w ramach projektu pn. „Pokonać samotność – rozwój usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w Krośnie”.

Rekrutacja chętnych trwa do wyczerpania miejsc. Teleopieka polega na tym, że przez całą dobę, osoba samotna, chora może wezwać pomoc przez specjalny nadajnik. Urządzenia z komunikatorem audio umocowane są w bransoletkach, które seniorzy noszą stale przy sobie. Wciśnięcie przycisku alarmowego uruchamia wezwanie. Najpierw z podopiecznym próbuje się skontaktować opiekun z centrum operacyjnego, tzw. Centrum Teleopieki. Stosowanie do sytuacji, zawiadamia rodzinę, innych bliskich lub sąsiadów, albo np. wzywa karetkę pogotowia. Nadajnik posiada funkcje lokalizacji, czujnik upadku i pomiar tętna.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta Krosna telefonicznie (tel.: 13 47 43 214) lub mailowo (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj