Posłowie Skowrońska i Weber o terminie wyborów prezydenckich
Fot. Archiwum

Zdaniem wiceministra infrastruktury Rafała Webera najbardziej optymalny termin wyborów prezydenckich to 28 czerwca. Dziś ustawą w/s wyborów zajmie się Senat. Poseł PiS powiedział nam, że senatorowie opozycji robią wszystko, aby prace nad projektem odsunąć w czasie. Ma to zwiększyć szansę kandydatów opozycji w walce z prezydentem Andrejem Dudą.

Koalicja Obywatelska nie wypowiada się co do terminu wyborów, bo będzie on wynikał z ogłoszenia uchwały Państwowej Komisji Wyborczej. Należy to do obowiązku rządu, który od 11 maja zwleka z jej opublikowaniem - stwierdziła posłanka PO Krystyna Skowrońska. Jej zdaniem termin czerwcowy byłby możliwy, ale po przyjęciu istotnych poprawek wniesionych przez Senat. Chodzi o m.in.10-dniowy termin zbierania podpisów i aby można było skrócić termin na  protesty do Sądu Najwyższego, aby do 6 sierpnia można było mówić o obsadzeniu stanowiska prezydenta.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 01 Cze, 2020

    Pani poseł z Mielca jak zwykle z taktyką do zagadania rozmówcy, redaktora i radiosłuchaczy. Czy tym razem zaprezentowała się w mundurze strażackim OSP? Według niej budowali drogi, ale w jakim wydaniu. Odcinek S-19 Sokołów Młp - Rzeszów A-4 bez 2-ch pełnych pasów, co wymusza slalomową jazdę. A jak to było z nasypem- wiaduktem, który po wybudowaniu i chyba próbach obsunął się. Ponadto ciągłe negowanie przez jej ugrupowanie budowy całej S19 północ- południe.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj