Do końca czerwca zostało przedłużone śledztwo w sprawie matki podejrzanej o zabójstwo 13-miesięcznej córeczki. Prokuratura Rejonowa w Krośnie nadal czeka na uzupełnienie opinii biegłych ws. poczytalności kobiety oraz na opinię na temat mechanizmu śmierci dziecka.

Ciało dziewczynki, będące już w stanie rozkładu, policja znalazła w maju 2018 roku w jednym z mieszkań w Krośnie. W mieszkaniu była także matka.

 Przeprowadzona niedługo po znalezieniu ciała dziewczynki sekcja zwłok nie ustaliła przyczyny jej śmierci. Potwierdziła jedynie, że dziecko nie żyło już od kilkunastu dni. Prokuratura czeka też na uzupełnienie opinii biegłych dotyczącej stopnia poczytalności matki w chwili czynu. 25-letnia Natalia W. odbyła już bowiem trwającą cztery tygodnie obserwację psychiatryczną w warunkach szpitalnych. Biegli  uznali, że nie jest to wystarczające i konieczne są dalsze badania.

Na Natalii W. ciąży zarzut zabójstwa dziecka. Podejrzana nie przyznała się do zarzuconego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia ich szczegółów.

(PAP)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj