Krzysztof Kaszuba: Sytuacja gospodarcza powoli zmierza ku normalności
fot. archiwum

Po 2-miesięcznej przerwie, sytuacja w polskiej gospodarce jest trudna, ale powoli zmierza ku normalności - powiedział na naszej antenie prezes rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Krzysztof Kaszuba.

Siłą Podkarpacia są trzy branże: motoryzacyjna, lotnicza oraz informatyczna. Ta ostatnia jest w najlepszej sytuacji, w najtrudniejszej - branża lotnicza. Problem mają jeszcze podkarpaccy producenci podzespołów dla korporacji samochodowych, ale ponieważ otwiera się gospodarka w Europie, a w Azji funkcjonuje już prawie normalnie, niebawem zostanie zwiększona sprzedaż samochodów i tym samym podkarpackie przedsiębiorstwa znów  będą mogły dostarczać swoje produkty producentom aut - powiedział nasz gość. 

Komentując program pomocy dla gospodarki, tzw. tarczę antykryzysową, Krzysztof Kaszuba powiedział, że przedsiębiorcy otrzymują od państwa godziwe wsparcie finansowe, oczywiście jest ono na miarę bogactwa jakie zostało wytworzone w ostatnich 30 latach przez miliony Polaków. Ale jest to konkretna i sensowna pomoc - podkreślał nasz gość. 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj