Kolejnych 14 oskarżonych ws. plantacji marihuany
fot. archiwum

Podkarpacki Wydział Prokuratury Krajowej w Rzeszowie oskarżył 14 osób o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej prowadzącej plantacje marihuany w 3 województwach. W tej grupie jest dwóch obywateli Wietnamu. 7 oskarżonych jest tymczasowo aresztowanych. Akt oskarżenia skierowano do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Postępowanie dotyczy zlikwidowanych plantacji marihuany znajdujących się w województwach zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i lubuskim. Podczas ich ujawnienia zatrzymano pracujących tam „plantatorów”. Jak ustalono w toku śledztwa ze zlikwidowanych upraw uzyskano nie mniej niż 137 kilogramów marihuany o wartości czarnorynkowej prawie 2 milionów złotych. Konopie były uprawiane w specjalnie do tego celu wyposażonych pomieszczeniach posiadających odpowiednią instalację oświetleniową i wentylacyjną. Oskarżonym grozi do 15 lat więzienia oraz grzywna.

To trzeci akt oskarżenia w sprawie plantacji marihuany sporządzony przez rzeszowską prokuraturę. W dwóch poprzednich sprawach dotyczących 9 osób zapadły już wyroki skazujące przed Sądami Okręgowymi w Częstochowie i Szczecinie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj