W ramach artystycznych spotkań online Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie zaprasza 19 maja na spotkanie z Pawłem Leszegą. W rozmowie Grzegorzem Stefańskim, krośnieński malarz i rzeźbiarz opowie o swoim życiu, pracy twórczej i lekcjach z młodzieżą w liceum plastycznym w Krośnie.

Paweł Leszega urodził się w 1961 r. w Uhercach Mineralnych. Ukończył liceum plastyczne w Rzeszowie, oraz Istytut Wychowania Artystycznegow UMCS w Lublinie. Na jego dorobek artystyczny składają się wystawy indywidualne oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zagranicznych, ogólnopolskich, regionalnych i środowiskowych oraz wielu plenerach malarskich i rzeźbiarskich.

Podejmował w swoich rzeźbach i obrazach wątki dotyczące relacji sacrum i profanum, prace aktualne są synergią natury, ekologii i geometrii z ekspresją klasycznego warsztatu. Jest autorem takich realizacji rzeźbiarskich jak kaplica wotywnej „Pieta” w Krośnie z 2006 r., czy tablica pamiątkowa poświęcona Stanisławowi Kuci, wybitnemu artyście pochodzącemu z Wrocanki.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj