Restauratorzy w Przemyślu mają, czy nie mają problemu?
fot. archiwum

Wojciech Bakun prezydent miasta Przemyśla stanął w obronie interesów restauratorów. Zaapelował w piśmie do Wojewódzkiego Podkarpackiego Konserwatora Zabytków o złagodzenie wytycznych dla restauratorów dotyczących ogródków letnich na terenie Starego Miasta.

Chodzi między innymi o ujednolicone kolory parasoli, nie zamieszczania na nich reklam i dobór odpowiednich mebli. W opinii prezydenta Przemyśla, trudna sytuacja związana z pandemią nie pozwała restauratorom na dokonywanie nowych inwestycji o czym informowali go w listach oraz rozmowach.

"Moja prośba podyktowana jest troską o restauratorów, którzy w obecnej chwili walczą o przetrwanie swoje oraz pracowników" - napisał m,in. w piśmie do Urzędu Konserwatorskiego.

Dla Beaty Kot Wojewódzkiego Podkarpackiego Konserwatora Zabytków apel prezydenta jest niezrozumiały. Nie widzi ona problemu. Żaden z restauratorów nie otrzymał decyzji odmownej w sprawie tworzenia ogródków piwnych, a zasady ustaliły władze miasta tworząc Park Kulturowy.

W opinii Beaty Kot Wojewódzkie Konserwatora Zabytków ogródki piwne w Przemyślu są w posiadaniu zaledwie kilku restauratorów, znających czytelne zasady związane z kolorystyką parasoli, doborem mebli i reklamami. Obecnie zaledwie 5 restauratorów złożyło wniosek o zgodę na tworzenie ogródków piwnych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj