Rusza rewitalizacja leżajskiej przestrzeni miejskiej
wizualizacja miasto Leżajsk

W Leżajsku ruszają prace budowlane związane z kompleksową rewitalizacją przestrzeni miejskiej. Inwestycja obejmie m.in. Rynek, który ma w zamierzeniu stać się miejscem przyciągającym mieszkańców i turystów. Obecnie co raz częściej świeci pustkami.

Płyta rynku otrzyma nawierzchnię z kostki i wielkowymiarowych płyt granitowych oraz nowe oświetlenie. Powstanie fontanna, nowa toaleta i elementy małej architektury. Planuje się też nasadzenia drzew i krzewów, zmiany obejmą również miejsca parkingowe. W XVII-wiecznej wieży będzie punkt widokowy oraz multimedialna ekspozycja o historii Leżajska.

Prace budowlane obejmą także plac przed Miejskim Centrum Kultury, gdzie pojawi się zadaszona scena, fontanna, nowe ławki i zieleń.

Rewitalizacja Leżajska ma zakończyć się w przyszłym roku. Koszt prac wynosi prawie 14 milionów złotych, z czego 9 milionów stanowi dofinansowanie z funduszy zewnętrznych.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • gosc 17 Maj, 2020

    W zasadzie to wypadałoby trochę poczytać o Leżajsku, a potem zabierać głos panie wiecznie niezadowolony obserwatorze. Nie tylko Bazylika jest godna zwiedzania,

  • Observator 14 Maj, 2020

    Turyści w Leżajsku to w zasadzie zwiedzają Bazylikę przy Klasztorze O.O. Bernardynów a nie rynek. Skąd pochodzi ciąg władz miast do rewitalizacji i wydatków, chyba działa tu lobby jak w przypadku tzw. orlików. Wybrukowano wcześniej na podobnej zasadzie rynek w Tarnobrzegu i w opinii obiegowej jest to Plac Czerwony.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj