Straż graniczna udaremniła nielegalną imigrację
Fot. Archiwum

Trzech obywateli Turcji zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej. Dwóch Turków nielegalnie przekroczyło polsko-ukraińską granice. Zostali zatrzymani zaledwie kilkaset metrów od pasa granicznego. Jeden z mężczyzn na stałe mieszkał w Niemczech, jak się okazało legalnie wyjechał na Ukrainę, aby potem przeprowadzić swojego rodaka przez zieloną granicę.

Zaledwie godzinę później w przygranicznych Duńkowicach w ręce pograniczników wpadł trzeci Turek. Mężczyzna, również na stałe mieszkający w Niemczech, czekał w pobliżu granicy, aby tam wywieźć dwóch swoich rodaków.

Cudzoziemcy usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia zielonej granicy. Dodatkowo mieszkający w Niemczech Turcy usłyszeli zarzut organizowania przekroczenia granicy wbrew przepisom prawa. Obaj zostali osadzeni w ośrodku dla cudzoziemców. Trzeci Turek został, w ramach umowy o readmisji, przekazany stronie ukraińskiej.

Od początku tego roku bieszczadzcy pogranicznicy zatrzymali 47 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę z Ukrainy do Polski.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj