Epidemia koronawirusa może spowodować, że zawód pielęgniarki  i położnej będzie wybierało coraz mniej młodych osób. Drugim powodem są za niskie płace. W Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek i Położnych, biały personel liczy na podniesienie zarobków, bez konieczności strajkowania. Ważne jest też zdrowie oraz fakt, że w regionie nie było przypadków szykanowania środowiska medycznego. Pielęgniarki spotykają się z dowodami wdzięczności za ich trud, pomocą ze strony społeczeństwa w zakupie środków ochrony czy posiłków powiedziała na naszej antenie Halina Kalandyk przewodnicząca podkarpackich struktur Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. 

W regionie nie ma do tej pory żadnej informacji o pielęgniarce, która została zakażona koronawirusem w pracy. Tak też jest w łańcuckim szpitalu, który został przekształcony w jednoimiennym szpital zakaźny. Pielęgniarki w szpitalach, nie skarżą się obecnie na zaopatrzenie w środki ochrony osobistej. Jednak w Dniu Pielęgniarki i położnej, biały personel nie ma czasu na świętowanie, gdyż walczy na pierwszej linii frontu z epidemią koronawirusa. Nie odbędą się także żadne uroczystości, mimo iż  Światowa Organizacja Zdrowia rok 2020 ogłosiła "Rokiem pielęgniarki i położnej”,na cześć 200 rocznicy urodzin prekursorki pielęgniarstwa Florence Nightingale.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Źródło Infonowadęba 25.04.2020 12 Maj, 2020

    U personelu oddziału wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie wykryto koronawirusa. Chodzi o trzech lekarzy, sześć pielęgniarek, dwie opiekunki i osobę z personelu towarzyszącego. W sumie COVID19 stwierdzono u 12 pracowników szpitala. Na chwilę obecną nie mamy informacji o zarażonych pacjentach.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj