W Krośnie powstała grupa wsparcia dla mam i maluchów
Fot. Renata Machnik

W Krośnie powstało Centrum Radosnego Rozwoju PlayGroup. Mamy, które mają kilkumiesięczne dziecko mogą się w nich spotykać z innymi mamami, a ich pociechy ze swoimi rówieśnikami.

W żłobkach czy przedszkolach dziecko zostaje bez rodzica i często nie radzi sobie z rozłąką - mówi założycielka PlayGrupy Urszula Dzik. W Centrum Radosnego Rozwoju maluch ma zajęcia ogólnorozwojowe, naukę języka angielskiego i wspaniałą zabawę. Mama obserwuje rozwój dziecka i uczestniczy w nim przenosząc wiele doświadczeń do domu.

Ważne jest także to, że dzieci wychowywane same, bo wokół nie ma rówieśników, spotykają się z innymi dziećmi. Rodzice mogą się dzielić swoimi doświadczeniami i obawami, a dzieci korzystać z sal zabaw i zajęć edukacyjnych.

Mamy chcące przygotować przyszłego przedszkolaka do rozstania mogą zostawić dziecko na godzinę czy dwie i przyzwyczajać obie strony do kolejnego kroku rozwojowego.

Krośnieńska placówka wzorowana jest na podobnych prowadzonych w krajach anglojęzycznych przez organizacje społeczne i kościelne.

Więcej informacji można uzyskać pod telefonem 799 980 375. Można także wysłać wiadomość poprzez fanpage.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj