Rodzina i przyjaciele - w sporej, ale ograniczonej przez epidemię liczbie, pożegnali Piotra Nowaka, zmarłego 2 maja gitarzysty basowego legendarnych grup Blackout i Breakout. Jego pogrzeb  odbył się po południu w Gorlicach. W uroczystości było sporo muzycznych odniesień. Podczas mszy w kazaniu cytowane był m.in tekst utworu  "Pamięć" którym Piotr Nowak po latach artystycznego milczenia wrócił na estradę z nowym zespołem Piotr Nowak Band.  Koledzy z tej grupy odegrali mu pieśń Breakoutów "Modlitwa", a na grobie pojawił się wieniec w kształcie gitary  

Piotr Nowak był przyjacielem Tadeusza Nalepy - związanego z Rzeszowem twórcy zespołów Blackout i Breakout, grał z nim także w jego solowych projektach. Ostatni zespół zmarłego artysty, Piotr Nowak Band powstał po jego spotkaniu w naszej rozgłośni  z muzykami rzeszowskiej grupy Portal Blues. Piotr Nowak był jego liderem, wokalistą i kompozytorem części repertuaru, nawiązującego brzmieniem do zespołów w których grał z "ojcem polskiego bluesa" . Wspomniana piosenka "Pamięć" ma tekst złożony z tytułów utworów Nalepy.

Piotr Nowak występował ze swoim zespołem w naszym Studio im Tadeusza Nalepy oraz. podczas koncertu z okazji jubileuszowego tysięcznego wydania listy Dino Top.

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj