Publiczne przedszkola i żłobki w Stalowej Woli pozostaną zamknięte. Władze samorządowe nie zdecydowały się na otwarcie tych placówek od jutra. Taką możliwość zapowiedział rząd, ale ostateczna decyzja należy do organów prowadzących.

Z ankiety przeprowadzonej w Stalowej Woli wynika, że jedynie 15 procent rodziców zgłosiło chęć posłania swoich dzieci teraz do przedszkoli. W przypadku żłobków chętnych było ponad dwukrotnie więcej.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny powołuje się m.in. na kwestie bezpieczeństwa zdrowotnego. W powiecie stalowowolskim liczba zakażonych koronawirusem jest jedną z większych w województwie podkarpackim.

Władze Stalowej Woli rozważają ograniczone otwarcie przedszkoli, aby pomóc rodzicom, którzy ze względów zawodowych nie mogą zostać z dziećmi w domu. Nastąpi to jednak nie wcześniej niż od 18 maja. W drugiej kolejności, po 24 maja, zostaną otwarte żłobki. Decyzja w tej sprawie zapadnie po po bieżącej analizie zagrożenia epidemicznego w mieście.

Tymczasem Jasło jest gotowe do otwarcia przedszkoli. Po konsultacjach z dyrektorami placówek oraz rodzicami, od jutra otwarte będzie 7 placówek na 11 działających w mieście. Przed pandemią opieką było w nich objętych ponad tysiąc dzieci. Jutro w żłobkach i przedszkolach ma się pojawić ponad setka. Obecnie jest miejsce dla ponad 400 dzieci 

 Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi  w grupie może przebywać do 12 dzieci. Minimalna przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć dla najmłodszych nie może być mniejsza niż 4 metry kwadratowe na jedno dziecko i opiekuna.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj