Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie zakupiła 700 tys. sztuk maseczek medycznych. Trafią do 71 instytucji w regionie, która walczą z epidemią Covid-19.

Sprzęt został zakupiony z pieniędzy przekazanych przez firmy. Z takim apelem do nich zwrócił się marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Jak podkreślił Ortyl, zakupione maseczki trafią m.in. do 22 szpitali w regionie. „Maseczki zostaną także przekazane do stacji pogotowia oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych w regionie. Łącznie aż 71 instytucji na Podkarpaciu otrzyma środki ochrony bezpośredniej” - dodał.

W ostatnim czasie firmy przekazały Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ponad 3,5 mln zł na zakup środków ochrony bezpośredniej dla podkarpackich podmiotów zaangażowanych w zwalczanie epidemii koronawirusa. Te pieniądze przeznaczono na zakup masek, kombinezonów i innych środków ochrony niezbędnych w walce z epidemią.

Marszałek podziękował firmom, które zdecydowały się wpłacić pieniądze na zakup sprzętu. „Chciałem serdecznie podziękować firmom Olimp Labs, Zakładom Chemicznym Siarkopol w Tarnobrzegu, PKP i Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych. Są to podmioty, które pokazały, że są odpowiedzialne społecznie” - powiedział Ortyl.

Maseczki we wtorek zaczną trafiać do placówek leczniczych i opiekuńczych w regionie. Do urzędu marszałkowskiego dotrzeć ma też partia zamówionych kombinezonów.

Jak zaznaczył marszałek, kolejne zakupy dokonywane będą sukcesywnie i na bieżąco przekazywane będą instytucjom zaangażowanym w walkę z epidemią.

(PAP)

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 30 Maj, 2020
  Koronawirus na Podkarpaciu bez zmian
  Koronawirus na Podkarpaciu bez zmian
  Ministerstwo Zdrowia poinformowało o  221 nowych przypadkach koronawirusa, ostatniej doby nie odnotowano żadnego zgonu wśród osób zarażonych. Żadnego nowego przypadku...
 • 30 Maj, 2020
  W górach mokro i ślisko
  W górach mokro i ślisko
  W Bieszczadach i Beskidzie Niskim po ostatnich opadach deszczu trasy górskie są błotniste i śliskie. Dostępny jest już dla turystów...
 • 30 Maj, 2020
  Nadchodzą silne opady deszczu
  Nadchodzą silne opady deszczu
  Instytut meteorologii ostrzega przed możliwością wystąpienia  silnych opadów deszczu. Maja się one pojawić późnym wieczorem w północnej i centralnej części...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj