Miasto prawdopodobnie większe a gmina mniejsza - tak będzie w Głogowie Młp.
Ratusz w Głogowie Młp. Fot. Archiwum

Mieszane uczucia w Głogowie Małopolskim po ogłoszonej pod koniec kwietnia opinii wojewody w sprawie zmiany granic w gminie.

Miasteczko prawdopodobnie poszerzy swoje granice od nowego roku ale gmina może się zmniejszyć. Wojewoda Ewa Leniart pozytywnie zaopiniowała wniosek o włączenie do Głogowa Małopolskiego sołectwa Styków i części wsi Rudna Mała. Władze Głogowa podkreślają, że straciły one już swój wiejski charakter. W Rudnej działa strefa ekonomiczna, a w Stykowie znajdują się tereny mieszkaniowe.  Byłoby to kolejne poszerzenie Głogowa.  Od tego roku w granicach miasta są Rogoźnica, Wola Cicha i Zabajka.

Gmina może jednak stracić jedno sołectwo. Wojewoda wydała pozytywną opinię odnośnie wniosku Rzeszowa o włączenie do miasta Pogwizdowa Nowego. Od dawna zabiegali o to mieszkańcy. Burmistrz Głogowa Paweł Baj mówi,że gmina straci dochody w wysokości ponad 3 milionów złotych. Dodaje, że w ubiegłym roku w Pogwizdowie oddano do użytku nową salę gimnastyczną, a samorząd jest w trakcie realizacji innych inwestycji, na które gmina zaciągnęła kredyty. Zdaniem burmistrza przyłączenie sołectwa do Rzeszowa będzie krzywdzące dla gminy Głogów. 

Decyzje w sprawie zmiany granic podejmie rząd.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj