Na Podkarpaciu są jeszcze miejsca gdzie nie ma dostępu do internetu albo źle funkcjonuje. Ma się to wkrótce zmienić. Trwa bowiem budowa sieci światłowodowej tzw. ostatnich mili czyli bezpośrednio do odbiorców. 

W 108 gminach w 15 powiatów projekt realizuje firma Voice Net z Rzeszowa. W gminie Tryńcza inwestor ma problem z przeprowadzeniem światłowodu. Projekt przewiduje bowiem podwieszenie kabla światłowodowego na słupach, tymczasem wójt Tryńczy Ryszard Jędruch postawił warunek, by przez główną drogę był przeprowadzony w ziemi. To podrożyłoby koszty inwestycji i problemy z jej rozliczeniem - mówi koordynator projektu Grzegorz Czernicki.

Rozwiązaniem byłaby udział gminy w realizacji podwiertów i przeprowadzenie kabla pod drogą. Zdaniem wójta Tryńczy - jest to możliwe. 

Projekt powinien zakończyć się w  tym roku. Wartość prac, które realizuje Voice Net wynosi ponad 240 milionów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Observator 30 Kwi, 2020

    Internet jest potrzebny z szerokim dostępem praktycznie wszędzie nawet pod przysłowiowymi strzechami. Instalacja światłowodowa podobnie jak i inne instalacje i infrastruktura powinna być zaprojektowana i wykonana- poprowadzona w sposób właściwy i docelowy, a nie w formie prowizorki. Jak to wygląda z takimi wiszącymi sznurkami. Mamy przecież XXI wiek, a projektantów i wykonawców mamy z wieku XX.

  • Mieszkaniec 30 Kwi, 2020

    Niech Jędruch nie plecie farmazonów bo w gminie jest dużo kabli na słupach. Prąd też ze słupów idzie więc takie śpiewki to niech sobie na kampanie trzyma. Ludzie jak ktoś chce inwestować w gminie to się go gnębi taka jest prawda. Śliski gość z tego Jędrucha, a jego gładka mowa przykrywa wiele niewygodnych tematów. a my mieszkańcy czekajmy na internet przez dziesięciolecia przez dzięcioła jakiegoś - pseudopatriotę lokalnego. ech szkoda gadać opadam z sił ale kibicuje inwestorowi bo nie można sobie pozwolić na taką bezczelną dyskryminację (sam widzę, żę nasz lokalny operator jest na słupach z kablem i nie szpeci to krajobrazu ?!?!?!?!) banda cyników

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj