Na Podkarpaciu odnotowano wczoraj 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, wśród nich są też m.in pracownicy i pacjenci szpitala w Nowej Dębie. 

W sumie liczba zakażonych w tej placówce wzrosła do 23, to 12 osób z personelu medycznego i 11 pacjentów oddziału wewnętrznego. Chorzy zostali przetransportowani do szpitala zakaźnego w Łańcucie, reszta została na oddziale pod opieką personelu, u którego testy wykazały negatywny wynik. Pracownicy, którzy mieli kontakt z zakażonymi zostali skierowani na kwarantannę - informuje starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł. 

Część oddziałów szpitalnych wstrzymała przyjęcia do odwołania. Taka sama sytuacja jest na oddziale neurologi Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu, ponieważ pracowała tam zakażona pielęgniarka i lekarz ze szpitala w Nowej Dębie. 

W sumie na Podkarpaciu odnotowano dotąd 311 zakażeń koronawirusem. 

Nowe 23 potwierdzone przypadki to:

13 osób z powiatu tarnobrzeskiego (dwie młode kobiety; dwie kobiety w sile wieku, dwóch mężczyzn w sile wieku, trzy starsze kobiety oraz czterech starszych mężczyzn)
6 kobiet z m. Tarnobrzeg ( 2 starsze hospitalizowane oraz 4 w sile wieku w izolacji)
2 kobiety w sile wieku z powiatu kolbuszowskiego (izolacja)
kobieta w sile wieku z powiatu przemyskiego (izolacja)
starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 18 Wrz, 2020
  Szef MON w Nowej Dębie
  Szef MON w Nowej Dębie
  Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak obserwował dziś na poligonie w Nowej Dębie szkolenie pododziałów 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i 1...
 • 18 Wrz, 2020
  Koronawirus na Podkarpaciu +49 [AKTUALIZACJA 18.09]
  Koronawirus na Podkarpaciu +49 [AKTUALIZACJA 18.09]
  Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje o czterech zgonach w naszym regionie - w dniach 16-17 września zmarło dwóch mieszkańców powiatu rzeszowskiego, jeden mieszkaniec...
 • 17 Wrz, 2020
  Nowe ognisko koronawirusa
  Nowe ognisko koronawirusa
  Nowe ognisko koronawirusa na Podkarpaciu. W Domu Pomocy Społecznej w Piskorowicach, w powiecie leżajskim, uzyskano pozytywny wynik testu w kierunku...

1 komentarz

 • Observator 25 Kwi, 2020

  Za ubiegłą dobę- 24.04.2020r. w Polsce wykonano ok. 14 tys. testów na KW. Niebawem liczba ta ma prawdopodobnie osiągnąć 20 tys..

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj