Wybory uzupełniające w Chmielowie i Siedliskach
Fot. Archiwum

Mieszkańcy sołectwa Chmielów w gminie Nowa Dęba i Siedliska w gminie Medyka będą w niedzielę wybierać radnych. Wybory uzupełniające zarządziła wojewoda, po tym jak dwie osoby zrzekły się mandatów radnych.

Głosowaniu będą towarzyszyć zaostrzone środki bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem koronawirusem. Komisje wyborcze będą oddzielone od głosujących specjalnymi przezroczystymi tablicami. Członkowie komisji otrzymają niezbędne środki ochrony osobistej: przyłbice i maseczki. Głosujący będą wpuszczani do lokalu wyborczego pojedynczo i otrzymają rękawiczki ochronne. Stanowiska do wypełniania kart wyborczych będą stale dezynfekowane.

W gminie Nowa Dęba uprawnionych do głosowania jest 800 osób. Burmistrz Wiesław Ordon spodziewa się, że frekwencja będzie śladowa, jak zwykle przy tego typu wyborach. Wybory uzupełniające w gminie Nowa Dęba były pierwotnie planowane 5 kwietnia, następnie wojewoda przełożyła je na 19 kwietnia i w końcu na 26-go. W gminie Medyka głosowanie przekładano raz. Powodem jest zagrożenie koronawirusem i związane z tym ograniczenia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj