Tadeusz Ferenc nie udostępni spisu wyborców
fot. archiwum

Poczta Polska prosi prezydenta Rzeszowa o spis wyborców - Tadeusz Ferenc danych nie przekaże.

Rzecznik prezydenta poinformował, że mail z prośbą o udostępnienie danych mieszkańców, trafił dziś do urzędu miasta. Nie zawierał podpisu elektronicznego. "Prezydent nie wyśle danych, bo byłoby to niezgodne z prawem" - podkreśla Maciej Chłodnicki. Rzecznik dodał, że chodzi o tzw. "dane wrażliwe" czyli: imię nazwisko, adres zamieszkania i pesel.

Na takim stanowisku stoi też Związek Miast Polskich. Wydania spisu wyborców odmówili m.in. prezydent Gdańska, Opola, Bydgoszczy, Sosnowca i Warszawy.

Poczta Polska poinformowała, że skierowany do samorządów wniosek, wynika z roli, jaką operator ten ma pełnić w obsłudze głosowania w ramach wyborów prezydenckich. Ma ona polegać na dostarczeniu do wyborców pakietów wyborczych, a następnie przekazania kart do obwodowych komisji.

Rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek poinformowała, że wnioski, które wysłano do samorządowców w nocy ze środy na czwartek zostaną opatrzone podpisem kwalifikowanym i wysłane ponownie.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • johnn 24 Kwi, 2020

    Bardzo dobrze! PiS robi sobie dosłownie co chce. Dostali się do koryta i ciężko będzie ich od tego koryta odciągnąć! Trzeba zmiany prezydenta tylko na miłość boską nie ma konkretnego kandydata! Najlepszym wyjściem jest NIE głosować na kandydatów którzy wywodzą się z PO oraz z PiS. Każdy wybrany inny kandydat to mniej głosów na tych co rozkradają i demontują kraj od 30 lat!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj