IPN edukuje głównie w sieci
Fot. Archiwum

Edukacja i prace badawcze, to w czasach pandemii główna aktywność rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Szczególnie bogata jest internetowa oferta dla uczniów, nauczycieli i innych osób zainteresowanych historią Polski. Systematycznie publikowane są materiały archiwalne m.in. zdjęcia, dokumenty, mapy i inne pamiątki podarowane przez mieszkańców regionu w ramach tzw. archiwum pełnego pamięci. Jak  mówi rzeczniczka oddziału Katarzyna Gajda Bator opublikowano już 17 sylwetek mieszkańców i najciekawsze materiały przez nich przekazane.  

Jeszcze przed wybuchem kryzysu udało się przygotować dwie ekspozycje plenerowe. Na Rynku w Strzyżowie można obejrzeć wystawę "Ukradzione dzieciństwo" o sytuacji dzieci pod okupacją niemiecką i sowiecką. A przed toruńską katedrą prezentowana  jest plenerowa wystawa rzeszowskiego oddziału poświęcona Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata.

Z kolei centrala Instytutu Pamięci Narodowej uruchomiła portal - edukacja.ipn.gov.pl, gdzie jest zaprezentowany 20-letni dorobek IPN

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj