Dzięki współpracy organizacji działających w Beskidzie Niskim, ponad 1 tysiąc mieszkańców tego regionu otrzymuje systematyczną pomoc żywnościową. Osoby potrzebujące, w tym samotne i seniorzy, mogą liczyć na żywność, którą organizacjom charytatywnym przekazują sklepy wielkopowierzchniowe. Dzieje się to w oparciu o ustawę o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. Jak podkreśla Mirosława Widurek, prezes Stowarzyszenia dla Równości w Draganowej ta pomoc jest bardzo potrzebna. Co ważne, artykuły spożywcze są najwyższej jakości, wśród nich różnego rodzaju pieczywo i ciasta, nabiał, mięsa, wędliny, ryby, owoce i warzywa. Dla wielu z tych osób, jest to jedyna żywność, jaką otrzymują.

Jak dodaje Mirosława Widurek, wolontariusze Stowarzyszeń Beskidu Niskiego, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności rozmawiają z osobami, którym dostarczają produkty. Często dla tych osób jest to jedyna szansa na kontakt ze światem zewnętrznym.

Wśród organizacji współpracujących w Beskidzie Niskim, poza Stowarzyszeniem dla Draganowej są także koła gospodyń wiejskich, Stowarzyszenia: Ocalić od Zapomnienia w Iwoniczu, Pokolenie w Kątach, Miłośników Cergowej, Wiatr w Wietrznie, Ochotnicza Straż Pożarna w Dukli a także spoza tego regionu Dom Dziecka w Nowej Sarzynie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj