Kolejne zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu [AKTUALIZACJA: 11.04, g. 20.20]
Fot. Archiwum

Na Podkarpaciu potwierdzono sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Obecnie w regionie u 220 osób zdiagnozowano COVID-19. Zmarło 11 osób; wyzdrowiało 14 - poinformował podkarpacki inspektor sanitarny Adam Sidor.

Wśród nowych przypadków jest dziecko z powiatu tarnobrzeskiego; zostało objęte izolacją. Kolejne cztery osoby także objęto izolacją. Są to: kobieta z powiatu stalowowolskiego oraz trzech mężczyzn  z powiatów: jasielskiego, leżajskiego i tarnobrzeskiego. Mężczyzna z powiatu strzyżowskiego przebywa w szpitalu. 

W województwie podkarpackim pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 1596 osób, a 14 tys. 204 poddanych jest kwarantannie. Hospitalizowanych jest 169 osób.

W sumie w regionie wykonano 4 tys. 573 testy. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 220 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zanotowano 11 zgonów.

Do tej pory najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem zarejestrowano w powiecie leżajskim (33), Rzeszowie (20) oraz w Tarnobrzegu i w powiecie stalowowolskim po 19. Natomiast w trzech powiatach – bieszczadzkim, brzozowskim i kolbuszowskim – nie pojawiły się dotąd zachorowania na COVID-19.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj