Prezydent Stalowej Woli zdecydował,że mieszkańcy  otrzymają darmowe maseczki ochronne kupione przez samorząd. Ich noszenie będzie obowiązkowe w mieście od 24 kwietnia na mocy uchwały Rady Miasta, chyba ,że wcześniej taki obowiązek wprowadzą władze państwowe.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny podkreśla,że celem  akcji jest  maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Stalowej Woli wobec rosnącego zagrożenie epidemią koronawirusa. Badania i praktyka wykazały,że noszenie maseczki skutecznie ogranicza rozprzestrzenianie sie wirusa wokół nas- wyjaśnia włodarz miasta.

W ciągu 2 tygodni blisko 50 tysięcy maseczek ochronnych  trafi do mieszkań stalowowolan zgodnie z danymi zwartymi w deklaracjach śmieciowych. Dystrybucją zajmą się strażacy z OSP. Maseczki są wielokrotnego użytku, zostały zrobione z bawełny, można je prać i prasować. Noszenie maseczek będzie obowiązkowe  podczas poruszania się po mieście.

relacja Dariusza Kapały

Tymczasem rano ponownie uruchomiono Szpitalny Oddział Ratunkowy w Stalowej Woli. SOR został zamknięty, po tym jak trafiła tam kobieta, która jak sie okazało była zakażona koronawirusem.  Pacjentkę przewieziono na oddział zakaźny jednego ze szpitali w regionie, gdzie zmarła.

W SOR przeprowadzono dezynfekcje, a pracowników skierowano na kwarantannę. Oddział pracuje już z nową załogą - poinformował starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.  Kilka dni temu koronawirusa stwierdzono także u pielęgniarki z oddziału wewnętrznego. Jego pracownicy są w izolacji, a do obsługi pacjentów skierowano kadrę z innego oddziału.

Starosta stalowowolski  powiedział nam, że jutro zostaną pobrane próbki do badań od pracowników Domu Pomocy Społecznej. U mężczyzny przyjętego niedawno do DPS wykryto koronawirusa. Pacjent był od początku izolowany i nie miał kontaktu z innymi pensjonariuszami tej placówki.

relacja Dariusza Kapały

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj