Cmentarze w Mielcu zamknięte, w Dębicy (jeszcze) otwarte
Fot. Archiwum

Od dzisiaj zamknięte zostały do odwołania dwa mieleckie cmentarze: Cmentarz Komunalny oraz Cmentarz Parafialny.  Zakaz wstępu nie dotyczy uczestników obrzędów związanych z pochówkiem zmarłych, możliwe jest także dokonanie niezbędnych czynności poprzedzających pochówek.  Decyzja ta konsekwencja obowiązującego na terenie kraju stanu  epidemii oraz ciągłym wzrostem zachorowalności na COVID-19 . 

Natomiast w Dębicy nadal otwarte są cmentarze komunalne, ale jak zastrzega burmistrz - w każdej chwili może się to zmienić. 

Zbliżają się święta, co oznacza, że więcej osób niż zazwyczaj będzie chciało odwiedzić groby swoich bliskich. W związku z tym  Mariusz Szewczyk   apeluje o zachowanie  środków ostrożności i zastosowanie się  wszystkich wytycznych służb sanitarnych, a najlepiej  przełożyć wizytę na cmentarzu na inny termin. 

Tymczasem niektóre samorządy już kilka dni temu  zdecydowały o zamknięciu cmentarzy. Tak jest np. w Rzeszowie i Krośnie, zasada jest taka, że na cmentarz mogą wchodzić osoby uczestniczące w uroczystościach pochówku i pracownicy firm pogrzebowych.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj