Drugi przypadek wystąpienia COVID-19 stwierdzono w Szpitalu Powiatowym w Stalowej Woli. Zakażenie wykryto u starszej kobiety, która wczoraj trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Pacjentka została już przewieziona do szpitala zakaźnego. Personel SOR-u, który przyjmował kobietę musi przejść kwarantannę, a pomieszczenia zostaną zdezynfekowane.

Kilka dni temu koronawirusa potwierdzono u pielęgniarki z Oddziału Wewnętrznego. Władze powiatu zapewniają, że sytuacja w szpitalu w Stalowej Woli jest stabilna. Starosta Janusz Zarzeczny podkreśla, że próbki do badań zostały pobrane od 44 osób z personelu i pacjentów, którzy mieli kontakt z zakażoną pielęgniarką. Wszystkie wyniki tych testów okazały się ujemne.

Decyzją Sanepidu cały przebadany personel pozostaje na kwarantannie, a pozostający na Oddziale Wewnętrznym pacjenci są obsługiwani przez pracowników Oddziału Kardiologicznego I.

W szpitalu w Stalowej Woli zdecydowano o utworzeniu Oddziału Obserwacyjnego dla pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj