Święto Paniagi odwołane. Co z innymi wydarzeniami?
Fot. Marcin Kalita

Za niespełna miesiąc miała się odbyć kolejna edycja jednej ze sztandarowych imprez Rzeszowa - Święto Paniagi, czyli ulicy 3 Maja. Jak już oficjalnie wiadomo została ona odwołana ze względu na epidemię i zakaz zgromadzeń publicznych.

Co z pozostałymi wydarzeniami kulturalnymi, do których przyzwyczajeni są rzeszowianie? Tym bardziej, że już w połowie maja zaplanowany jest XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Carpathia Festival" Rzeszów 2020.

- Cały czas pracujemy nad jego organizacją, tak jakby miał się on odbyć. Podobnie jest z innymi imprezami, takimi jak: Brekaout Days, Rockowa Noc czy w końcu Europejski Stadion Kultury - wylicza Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej. - Mamy głęboką nadzieję, że ten trudny dla nas czas minie jak najszybciej - dodaje.

Organizatorzy są jednak przygotowani na sytuację, gdyby któregoś wydarzenia nie udało się zorganizować w zaplanowanym terminie ze względu na przedłużający się stan epidemiczny.

- Jesteśmy gotowi na ewentualne przesunięcie imprez np. na jesień. Nawet w sytuacji, w której bylibyśmy zmuszeni zmienić ich program. Zdajemy sobie bowiem sprawę z zajętych terminów poszczególnych artystów, których zaprosiliśmy do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach - podkreśla Marcin Dziedzic.

Zapewnia jednak, że gdyby doszło do podobnej sytuacji Estrada Rzeszowska zrobi wszystko, by zadowolić publiczność.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 26 Maj, 2020
  Każdy może wspomóc potrzebujących w Ekwadorze
  Każdy może wspomóc potrzebujących w Ekwadorze
  Pandemia koronawirusa słabnie powoli w Europie, ale atakuje z dużą siłą w Ameryce Łacińskiej. W Ekwadorze ludzie wywieszają przed domami...
 • 26 Maj, 2020
  Nie ma nowych zakażeń koronawirusem w regionie
  Nie ma nowych zakażeń koronawirusem w regionie
  Na Podkarpaciu nie zanotowano dziś nowych przypadków zakażenia koronawirusem - podaje wojewódzki inspektor sanitarny. Od początku pandemii w naszym województwie...
 • 26 Maj, 2020
  Regres w podkarpackiej gospodarce
  Regres w podkarpackiej gospodarce
  Regres w podkarpackiej gospodarce spowodowany koronawirusem. Jak wynika z danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie w kwietniu br. produkcja sprzedana przemysłu...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj