Dodatkowe pieniądze na pomoc dla podkarpackich przedsiębiorców
Fot. Archiwum

Zarząd województwa podkarpackiego chce przeznaczyć dodatkowe pieniądze na pomoc dla podkarpackich przedsiębiorców. Chodzi o 20 mln złotych, które pozostały z Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Zostaną one przeznaczone na preferencyjne kredyty dla lokalnych firm.

W sumie z RPO na lata 2007-2013 pozostało 120 mln złotych. Ale 100 milionów już rozdysponowano w pożyczkach i poręczeniach kredytowych dla firm. Dla nich też przewidziano dodatkowe ułatwienia.

Zgodę na takie zagospodarowanie funduszy, które pozostały w dyspozycji zarządu województwa, wydała już Komisja Europejska.

Pieniądze zostaną przeznaczone na niskooprocentowane, preferencyjne pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorców z całego Podkarpacia. Będą dysponować nimi: Podkarpacki Fundusz Rozwoju, Agencje Rozwoju Regionalnego, Izby Gospodarcze, Leżajskie Stowarzyszenie Rozwoju, Poręczenia Kredytowe i Fundacja Wspomagania Wsi.

Firmy, które otrzymały pożyczki i poręczenia kredytowe mogą liczyć na tymczasowe zawieszenie do pół roku spłaty kapitału i odsetek, wydłużenia terminu obowiązywania umów pożyczkowych i poręczeniowych o okres udzielonej karencji w spłacie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj