Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie zachęca do wzięcia udział w akcji Wirtualne Pola Nadziei. To kampania ogólnopolska, która ma informować społeczeństwo o tym, jak działają hospicja i zbierać datki na ich funkcjonowanie. Fundacja, w związku z pandemią koronawirusa, znalazła się w trudnej sytuacji finansowej.

Jak powiedział na naszej antenie prezes Rafał Ciupiński, darczyńcy ograniczyli swoją pomoc, a to powoduje problemy z prowadzeniem bieżącej działalności. Pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia pokrywają tylko część wydatków - podkreśla prezes.

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci opiekuje się ciężko chorymi małymi pacjentami w ich domach, na oddziale stacjonarnym oraz w Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej "Tęczowy Domek".

Fundację można wesprzeć włączając się w akcję Wirtualne Pola Nadziei. Za przekazany datek ofiarodawca otrzyma wirtualnego żonkila. Organizacji można też przekazać 1 procent podatku. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej oraz facebooku Fundacji.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj