W Rzeszowie po południu rozpocznie się Festiwal Wyczytanej Książki. W programie międzypokoleniowe spotkania czytelnicze, czytanie i słuchanie bajek w przestrzeni miejskiej, spotkania autorskie, warsztaty kreatywnego recyklingu a także literacka gra przygodowa oraz kiermasz wyczytanych książek. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na książki już przeczytane, czasami zniszczone, ale które mogą otrzymać nowe życie, stąd pomysł na obdarowywanie książkami młodych ludzi przez młodych ludzi. Ta akcja, na ulicach Rzeszowa, odbędzie się w sobotnie przedpołudnie.

Festiwal Wyczytanej Książki startuje o 17:00 spotkaniami z autorką książek dla dzieci Roksaną Jędrzejewską-Wróbel oraz literaturoznawcą Ryszardem Koziołkiem. Pierwszy Festiwalowy dzień zakończą aktorzy Teatru im.Wandy Siemaszkowej, którzy wieczorem na rzeszowskim Rynku będą czytać bajki na dobranoc.

Festiwal Wyczytanej Książki to pomysł Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Patronat nad imprezą sprawuje nasza rozgłośnia.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj