Artur Rozmus o rządowej tarczy antykryzysowej
fot. materiały prywatne

To dobry gest, ale niewystarczający - tak pracodawcy oceniają pakiet pomocowy dla firm i gospodarki przygotowany przez rząd. Prezes Podkarpackiego Związku Pracodawców z Konfederacji Lewiatan Artur Rozmus powiedział na naszej antenie, że zbyt skromną pomoc otrzymają zarówno małe, średnie ale przede wszystkich duże firmy.

Brakuje odblokowania pieniędzy, w ramach tzw. split paymentu, czyli zwolnienia środków z rachunku VAT. Jest też wiele obostrzeń, na przykład do wyliczenia dopłat do wynagrodzeń potrzebna jest średnia z poprzedniego kwartału, a ta będzie ogłoszona w połowie maja, natomiast pieniądze potrzebne są już teraz - powiedział nasz gość.

Artur Rozmus dodał, że zanim rząd rozpoczął prace nad tarczą antykryzysową, Konfederacja Lewiatan oraz inne organizacje przedsiębiorców przygotowały około 40 postulatów. Kilkanaście zapisów zostało uwzględnionych, m.in. te dotyczące zawieszenia postępowań sądowych, czy spraw związanych z zatrudnianiem obcokrajowców.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • johnn 03 Kwi, 2020

    Tą całą tarczą antykryzysową rząd zakpił sobie z przedsiębiorców! Oj podziękujemy prezydentowi w wyborach! Podziękujemy! Rząd też będzie do zmiany przy kolejnych wyborach! TVP za propagandę też odpowie! Będzie się działo!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj