Na Podkarpaciu do 113 wzrosła liczba przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. Po południu potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 7 nowych zachorowań. To starsza kobieta z powiatu krośnieńskiego, starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego, młoda kobieta i starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego
oraz mężczyzna i kobieta w sile wieku z powiatu dębickiego.

W południe stwierdzono dwa przypadki zachorowań - młodej kobiety z powiat ropczycko-sędziszowskiego, która znajduje się w ścisłej kwarantanna, oraz hospitalizowanej kobieta w sile wieku z powiatu tarnowskiego. 

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 2748 osób, a 13 748 poddane jest kwarantannie. W szpitalach jest 108 osób. 

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2767 testów. 6 osób wyzdrowiało.

Do tej pory w naszym regionie odnotowano 4 zgony, wśród nich jest zmarła rano w łańcuckim szpitalu 88-letnia kobieta. Pacjentka z ciężkim koronawirusowym zapaleniem płuc, była obciążona ciężką niewydolnością krążeniowo-oddechową. Pochodziła z powiatu stalowowolskiego.

W szpitalu w Łańcucie przebywa obecnie 41 pacjentów zakażonych koronawirusem, trzech jest w stanie ciężkim.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj